Çelik Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik raflar, çelik malzemelerden tasarlanan raf sistemleridir. Depo alanlarında en çok rastlanan raf türleri arasında yer alır. Hem dayanıklı hem de yüksek yük taşıma kapasitesi sayesinde beklentilere yanıt veren sistemlerdir. Uzun ömürlü oldukları için endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılan raflar arasında yer alır. Bu depo sistemleri garajlarda, depolarda, endüstriyel tesislerde ürünleri daha düzenli şekilde istiflemek için kullanılmaktadır.

Kendine has özellikleri sayesinde çelik raflara olan ilgi oldukça yüksektir. Bundan dolayı raf alırken de iyi bir rafta olması gereken tüm özellikleri göz önünde bulundurarak raf satın almaya dikkat etmek gerekir. Rafları satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar dikkate alındığında hem işlevsel hem de sağlam raf alma imkanı bulunabilir.

Çelik raf sistemleri son derece dayanıklı olduğu gibi bu rafların farklı ölçülerde tasarlanabilmesi de önemli avantajlardan biridir. Perakende sektöründe çok fazla karşılaşılan çelik raflar beklentilere tam olarak yanıt verir. Üstün standartları olması bu rafların kullanım alanlarının da geniş olmasını sağlamıştır.

Çelik Raf Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çelik raf satın alırken birtakım unsurları dikkate almak gerekir. En çok dikkat edilmesi gerekenler arasında ise şunları saymak mümkündür:

  • Çelik raflar satın alınırken yük taşıma kapasitesine dikkat etmeniz gerekir. Bu rafların taşıyabileceği yük kapasitesi dikkate alınırsa uzun yıllar ekstra rafa gereksinim duymadan kullanabilirsiniz.
  • Rafın boyutları da önemli noktalar arasındadır. Her raf arası mesafe, kaç katlı olduğu gibi bilgileri dikkate alarak satın alma işlemini yapmanız gerekir.
  • Ayarlanabilirlik de dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Rafların yüksekliklerinin ayarlanabilir olması önemlidir. Ürünlerin boyutlarının değişmesi durumunda istifleme düzenini de değiştirmek mümkün olur.
  • Dayanıklılık en önemli noktadır. Çünkü endüstriyel alanlarda raf sistemlerine ihtiyaç var ise mutlaka uzun ömürlü olması gerekir. Böylece işletme maliyetlerini en aza indirebilirsiniz. Güçlü kaynakları olmalı ve bağlantılarının sağlam yapılması gerekir.
  • Montajı kolay raflar olmalıdır. Daha sonra yeniden demontaj yapıldığında kullanıcı tarafından montajı yapılabilmelidir. Kullanıcı dostu montaj süreci olması satın almada en önemli noktalar arasında yer alır.
  • Güvenlik de önemlidir. Rafların devrilmeyecek şekilde olması ve ek destekleri olması gerekir. Böylece iş kazalarını da engelleme imkanı doğar.

Bunların yanında satın alma sürecinde mutlaka garanti ve servis süreci gibi konulara da önem verilmelidir. Raflarda yaşanabilecek sorunlar karşısında mutlaka kullanıcılara servis desteği verilebilmelidir.

Çelik Raflarda Yüksek Kalite ve Fiyatlar

Çelik raf satın alma sürecinde özellikle yüksek kaliteye önem vermek gerekiyor. Böyle durumlarda fiyatlar da farklılık gösteriyor. Çelik raf sistemleri satın alınırken boyutlar, yükseklik, dayanıklılık ve ayarlanabilir olması gibi durumlar her zaman fiyatlara etki eden faktörler arasında yer alıyor. Bu raf sistemleri konusunda Rafteck firmamızın uygun fiyatlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.