Palet Raf Sistemleri

PALET RAF SİSTEMLERİ

Raf modüllerinin sırt sırta gelecek şekilde yerleşim yapılarak ve iki modülün arasına ara bağlantılar atılarak oluşturulan raf sistemidir. En ekonomik ve kullanışlı depolama raf sistemidir.Paletler birbirlerinden bağımsız olarak istiflenebilmektedir.

Her palete kolay ve hızlı bir ulaşım sağlanmaktadır. Raf yüksekliği ve genişliği firmaların depo ölçülerine ve ürün özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Kaynaksız geçmeli bir sistem olması sebebiyle raflara kolaylıkla ilave yapılabilir ve mevcut rafların kat araları kolaylıkla ayarlanabilir. Montajı basit ve hızlıdır.

Palet raf sistemleri; paletli ürünlerin kontrollü bir şekilde depolanıp hareket ettirilmesi için özel olarak tasarlanan raf sistemlerdir. Bu sistemlerde hafif bir eğime sahip rulo kasetler kanallara yerleştirilir. Aynı ebat ve içerikte olan paketli ürünler rulolar üzerinde kontrollü bir şekilde depolanabilir. Ürününüze ve depolama alanınıza göre konvansiyonel palet rafı, içinden geçişli palet rafı, paletli kayar raf sistemi, geri itişli palet rafı gibi farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Paletli ürünler özellikle depolama alanlarında verimli şekilde saklanmalıdır. En geleneksel yöntem olan yere istifleme çoğu zaman işe yarasa da bazı ürünlerin yapısı buna uygun değildir. Ayrıca ürünlere erişim konusunda da sıkıntılar doğurduğu için paletli raf sistemleri son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başladı.

Paletli Raf Sistemi Avantajları Nelerdir?

Paketli raf sistemleri avantajları türüne göre değişmektedir. Ancak genel olarak bu sistemin avantajlarından bahsedelim;

• Ürünlerinizi blok şeklinde kolayca depolayabilirsiniz.
• Sezonluk ürünlerin depolanmasında etkilidir.
• Depolama alanlarında koridor oluşturma ihtiyacını en aza indirir.
• Depolama alanının kapasitesini en verimli şekilde kullanabilmenize olanak tanır.
• Farklı derinlikler ve yüksekliklerde istifleme işini kolayca yapabilirsiniz.
• Yükleme ve boşaltma işleri çok pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir.
• Forklift raf sistemleri içine kolayca girer. Ayrıca forliftlerin bu sistemler içine girmesine gerek kalmayan seçenekleri de deneyebilirsiniz.
• Her bütçeye ve ihtiyaca uygun şekilde tasarlanabilir.

Paletli raf sistemleri trafiği yoğun olan ya da ağır yükün depolanacağı alanlarda büyük kolaylıklar sağlar.

Paletli Raf Sistemi Tasarımı

Paletli raf sistemleri tasarımı ihtiyacınıza uygun şekilde tasarlanır. Öncelikle depolamayı düşündüğünüz ürünün yapısı incelenir. Daha sonra depolama alanınıza da bakılarak sizler için en uygun depolama sistemine karar verilmektedir. Siparişe özel paletli raf sistemleri sayesinde etkili depolama çözümleri elde edebilirsiniz.

Raflarda bulunan paletlere erişim kolaylığı sağlayacak, ürünlerin getirilmesi ya da transfer edilmesi sürecinde taşıma işini kolaylaştıracak bir tasarım tercih edebilirsiniz. Dar alanlar da olsa yüksek noktalara kadar depolama çözümleri istiyorsanız paletli raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Keşif ve sipariş için bize ulaşarak hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.