Mezanin Raf Sistemleri

MEZANİN RAF SİSTEMLERİ

Yüksek irtifalı depolarda atıl olarak kullanılamayan depo hacminin verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayan raf sistemidir. Elle istiflemelerde ürünlerin istenilen yere konulması ve istenildiğinde kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılmalarına imkan sağlar. Böylece sipariş hazırlamada, ürün toplamada ve yerleştirmede en yüksek verimi almak mümkündür. Yürüme platformlarında manuel transpalet kullanılabilmektedir.

Mezanin raf sistemleri; yüksek ve geniş alanlarda en yüksek verimi sağlayacak tüm yüksekliği kullanmanıza olanak tanıyan raf sistemleridir. Çok yüksek bir tavan yapısına sahip alanlarda daha fazla saklama alanı oluşturmada son derece etkilidir. Raf ayaklarının yardımıyla çok yüksek katlar oluşturabilirsiniz. Kat sayısını ise depo alanının yüksekliğine göre belirleyebilirsiniz. Bu raf sistemleri sayesinde depo yüksekliğinden işlevsel şekilde faydalanma şansınız vardır.

Asma kat raf sistemi olarak da tabir edilen mezanin raf sistemleri ayaklarıyla platform sistemi kurulmaktadır. Platformları birleştirerek kullanabileceğiniz alanı genişletebilirsiniz. Yüksek alanlarda daha fazla saklama alanı elde etmek isteyen işletmeler için ideal bir çözümdür. Katlarda yer alan yürüme alanları saklanan ürünlere tam erişim sağlar. Tel ızgara, sunta, sac tava ya da mdf gibi malzemelerden platformlar üretilir. Bu raf sistemlerini yan ya da uzun olacak şekilde genişletebilirsiniz. Depolama alanı ve çalışma alanını bir arada oluşturmak isteyen işletmelerin tercih ettiği bir raf sistemidir.

Mezanin Raf Sistemi Avantajları Nelerdir?

Mezanin raf sistemleri işletmelere birçok çözüm sunmaktadır;
v • Depo alanlarınızda tavan yüksekliğini en etkili şekilde kullanabilirsiniz.
• Bu sistemlerde elle yükleme yapabilirsiniz. Ürünleri istediğiniz yerde muhafaza edebilir ve gerekli durumda ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.
• Yürüme platformlarında isteğe bağlı manuel transpaletler de kullanabilirsiniz.
• Sistemin parçaları birleştirmeyle bir araya gelir. Bu sayede kurulum son derece pratiktir.
İstediğiniz zaman demontaj ve montaj işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
• Mezanin raf sistemlerinin olduğu alanda eş zamanlı olarak çalışabilirsiniz.
• Diğer raf sistemleriyle de birbirini tamamlayıcı özelliği vardır.

Mezanin Raf Sistemi Kullanım Alanları

Mezanin raf sistemleri her sektör için uygundur. Dar ve yüksek alanlarda daha fazla saklama alanı elde etmek isteyen işletmeler için çok uygun bir sistemdir. Sistemlerde yüksek raflar arasında yürüyüş koridoru, korkuluk, merdiven, yükleme alanı ve boşaltma alanı eklenir.

Bu sistemlerde depo alanlarından etkili şekilde faydalanamayan işletmeler yeni kullanım alanları kazanabilir. Kullandığınız platformlar özel şekil verilen delikli metal yürüme platformlarıdır. Bu yüzden yükleri güvenli bir şekilde depolayabilir ya da gerekli olması durumunda indirebilirsiniz.