Çelik Raf Sistemleri

ÇELİK RAF SİSTEMLERİ

Küçük ölçekli depolarda hafif ürünlerin ekonomik olarak depolanmasını sağlayan raf sistemidir. Standart ölçü ve sac kalınlıkları bulunmaktadır. Arşiv depolarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Tamamıyla portatif vidalı bir sistemdir. Çelik raf sistemleri; her türlü depolama alanı için farklı şekilde tasarlanan özel raf sistemleridir. Özellikle ağırlık olarak hafif ve orta ölçekli hacme sahip ürünlerin pratik bir şekilde depolanmasına yardımcı olur. Bu sistemler depolama alanları için işletmelere ekonomik ve pratik bir çözüm vaat etmektedir. Depolamayı düşündüğünüz ürünün ağırlığına ve büyüklüğüne göre farklı profil kalınlıkları seçilebilir.

Bu sistemlerde çelik sistemler hem paslanmaz yapıdadır hem de taşıma kapasitesi istediğiniz gibi ayarlanabilir. Yüksek ağırlığa sahip ürünler muhafaza edecekseniz alanın ağırlık kapasitesini kolayca arttırabilirsiniz. Bu raf sistemleri sayesinde yaşam alanlarınızda işlevsel bir ortam sağlayabilirsiniz. Bu sistemlerin montajı da son derece pratiktir. Kurulumu kolay olan bu ürünlerde raflarla hem zamandan hem de alandan tasarruf edebilirsiniz.

Çelik Raf Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Çelik raf sistemleri farklı kullanım özellikleriyle sizlere etkili çözümler sunacak bir raf sistemleridir. Bu sistemin avantajları şu şekildedir;

• Kat aralıkları ayarlanabilmektedir. İstediğiniz ölçüde kat aralıklarını ayarlayabilir ve istediğiniz ölçülere sahip ürünleri depolayabilirsiniz.
• Arşivleme alanları için maliyeti son derece düşük sistemlerdir. Depolama alanlarında dayanıklı ve uygun maliyetli çalışmalar yapmak isteyen işletmelere uygundur.
• Paslanmaz yapıya sahip olduğu için rafları uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanabilirsiniz.
• Raf ayaklarına isteğinize bağlı plastik takozlar takarak zemine zarar vermesini engelleyebilirsiniz.

Çelik raf sistemi birçok işletme için uygun maliyetli ve alandan tasarruf etmenizi sağlayacak bir sistemdir.

Çelik Raf Sistemi Tasarımı

Çelik raf sistemleri depolama alanınız ve ürününüze özel olarak tasarlanır. Tasarım öncesinde ekiplerimiz depolama alanınızda ücretsiz keşif hizmeti verirler. Bu sayede alanlarınızı en verimli şekilde kullanabileceğiniz bir tasarım yapılabilir. Ayrıca raf aralıkları da ayarlanabilir olduğu için ihtiyacınız olan yükseklik ve genişliğe göre sistemleri ayarlayabilirsiniz.

Çelik raf sistemini tasarlarken muhafaza edeceğiniz ürünler de önemlidir. Bu ürünlerin yapısına göre ve ağırlığına göre malzeme seçimi yapılır. Daha ağır ürünler muhafaza etmeyi planlıyorsanız daha kalın bir metal raf seçmelisiniz. Çelik raf sistemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir ve aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.